Сучасні українські автори - дітям
Віртуальна виставка для дітей та батьків
Володимир Рутківський
Рутківський В. Джури козака Швайки : перша кн. трилогії "Джури" . – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018 . – 336 с. : іл.
Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського — одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої — Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невловимий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі — з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чекає на кожному кроці, а надто тоді, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…
Рутківський В. Джури - характерники : друга книга трилогії "Джури" . – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017 . – 367 с. : іл.
«Джури-характерники» — друга книга захоплюючої історичної трилогії "Джури" Володимира Рутківського. У новому романі читачі зустрінуться зі своїми улюбленими героями з попереднього роману «Джури козака Швайки» — юним характерником Саньком та його вірним другом Грициком. Хлопці підросли, змужніли, і тепер нарівні з дорослими козаками беруть участь у військових виправах. У романі з’являється ще один відчайдушний герой — маленький характерник Телесик зі своєю дитячою ватагою. А небезпека й надалі чекає на кожному кроці...
Рутківський В. Джури і підводний човен : третій роман трилогії "Джури" . – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017 . – 330, с. : іл.
«Джури і підводний човен» — заключна книга захоплюючої історичної трилогії «Джури».У цьому романі Володимир Рутківський знову постає блискучим оповідачем і чарівником слова.На тебе, любий читачу, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ти оборонятимеш Київ, перепливеш неприступні дніпровські пороги, розвідаєш таємниці підземної Хортиці, штурмуватимеш Очаківську фортецю. Ти також дізнаєшся, як Санько допоміг Грицикові стати непереможним воїном-характерником, чому Демко Дурна Сила знову змінив своє прізвисько, і як Телесикові з Чорториєм вдалося винайти підводний човен і перепливти на ньому Чорне море. А небезпеки… На те вони й небезпеки, аби їх долати.
Рутківський В. Джури і Кудлатик : четвертий роман тетралогії "Джури козака Швайки" . – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018 . – 271 с. : іл.
«Джури і Кудлатик» — четвертий роман трилогії відомого українського письменника Володимира Рутківського «Джури», за яку її автора удостоєно Шевченківської премії. З появою цього «незапланованого» роману трилогія стала тетралогією.Це — незвичайна книжка. Історична й сучасна, смішна і мудра. В ній ідеться про життя і смерть, про земне й небесне, про перші ніжні почуття (і то не тільки в людей), про переміщення в часі, де вірність і дружба залишаються незмінними.
На сторінках роману ви востаннє зустрінетеся зі своїми улюбленими героями — хоробрим вивідником Швайкою, друзями(характерниками Грициком і Саньком, козацькими вовками Барвінком і Куцим. Вам, напевно, буде цікаво довідатись про сучасного шестикласника Грицика і про те, що Куций через 500 років після козацьких часів перевтілився в Кудлатика. До того ж Кудлатик виявився ще й чудовим оповідачем. Утім, краще послухати його самого...
Рутківський В. Щирик зі Змієвої гори. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018 . – 255 с. : іл.
Кожні чотириста років прокидається страшний Змій Горинович і вирушає на полювання. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу людській дитині приходять герої з попередніх казок Володимира Рутківського.
Рутківський В. Гості на мітлі : казкова повість . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017 . – 240 с. : іл.
Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план.
Марина Павленко
Письменниця, художниця і педагог. Народилася 1973 року на Львівщині. Освіту здобула в Уманському ДПІ ім. П. Тичини. Спочатку працювала вчителькою початкових класів Уманської міської гімназії, продовжуючи родинну справу: обоє батьків пані Марини - вчителі. Від 2000 року викладає на кафедрі української літератури і українознавства того ж Уманського педуніверситету.
Друкує вірші і прозу з 1990 року. Відтоді вийшли друком окремі дитячі книжки, пізніше - серія книжок про Русалоньку із 7-В, що увійшли до списка фіналістів літературної премії «Великий Їжак».
Письменниця назвала свій твір сучасною казкою про неймовірні пригоди семикласниці Софійки, яка вміло веде розслідування.
Павленко М. Русалонька із 7-В або Прокляття роду Кулаківських : кн.1. - Київ : Теза, 2018 . 220 с.
Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.
Павленко М. Русалонька із 7-В та загублений у часі : друга книжка циклу"Русалонька із 7-В" . – Харьков : Фоліо, 2016 . – 216 с. : іл.
Таємниці, таємниці! Мабуть, Софійка їх до себе притягує. Бо ж хіба можна лишатись осторонь, коли вночі у покинутому замку лунає музика, а порожніми залами блукає самотній привид ?! Привид, що ... загубився у часі.
Павленко М. Русалонька із 7-В проти русалоньки з Білокрилівського лісу . – Київ : Теза, 2016 . – 284 с. : іл. – (Русалонька із 7-В ; Кн. 3).
І знову – суперниця! Весь клас ахнув! Струнка й тоненька, мов очеретинка. Очі – два бездонні озерця. Коси – до колін, як у ляльки Барбі з вітрини найдорожчого магазину… Милувалися нею всі: школярі, вчителі, технічки. А на перервах під кабінетом, у якому перебував її, Софійчин, 7-В, ніби випадково збиралися старшокласники. На Кулаківського можна махнути рукою: пропав остаточно! Але ж Сашко?!. Тепер Софійка сама. Сама проти однокласників і старшокласників, проти баби Валі, проти мами й тата, навіть проти тітоньки Сніжани – сама проти цілого світу. І проти… русалоньки з Білокрилівського лісу
Павленко М. Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту . – Вінниця : Теза, 2016 . – 288 с. : іл. – (Русалонька із 7-В ; Кн. 4) .
І що то за доля в Софійки така - нерозділене кохання? От і цього разу закохалася - подумати тільки! - у чоловіка рідної тітоньки. Добре хоч бачитися можуть часто: мають спільну справу. Так, спільну справу, бо Софійка розшукує зниклі з музею полотна. Що ж, у неї завжди так: кохання і розшук переплітаються так щільно, що й гадки не маєш, як усьому дати раду...
Павленко М. Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія . – Вінниця : Теза ; Харків : Фоліо, 2013 . – 250, [6] с. : іл. – (Русалонька із 7-В ; Кн. 5) .
Софійці забракло слів, вона боялась навіть дихнути, аби не сполохати, не порушити це метеликове повітря, цю диво-казку! Цілий феєрверк, ціле багаття метеликів зірвалося з куща, засвічуючи супроти сонячних променів свої чудові коричневі крильця з барвистими цятками!.. Метелики літали, мерехтіли, танцювали, сідали на плечі, волосся, одяг!.. Таке воно, нове Софійчине кохання — стрімке, казкове, мерехтливе. Тільки от чи не приторне, як на справжню любов?
Павленко в одному з інтерв’ю на запитання чи вигаданий образ Русалоньки, чи він є автобіографічний зазначила: «Частково, мабуть, це справді я: кожен образ ми – хочемо того чи ні – пишемо трохи з себе… Але більше тут рис моєї старшої доньки Олі: тоді семикласниці, нині – студентки Київського художнього інституту» .
Юхим Чеповецький
Юхим Петрович Чеповецький народився 9 серпня 1919 року в місті Києві. Закінчив школу в 1937 році і поступив в Педагогічний інститут. В ньому він з інтересом займався педагогікою та психологією, а потім навчався, писав і друкувався в молодіжній пресі. Вже після того,як написав і видав три книги, автор поступив до Московського літературного інституту, який закінчив у 1959 році.
Юхим Петрович Чеповецький - автор понад тридцяти книг, ряду лібретто для музичних комедій, багатьох збірок віршів, казок і п'єс для дітей та юнацтва («Веселі пригоди Мицика і Кицика», «Пригоди шахового солдата Пєшкіна», «Неймовірні пригоди Мякіша, Нетака та Непосиди »), а також сценаріїв для мультиплікаційних фільмів.
Чеповецький Ю. Веселі пригоди Мицика і Кицика . – Харків : Школа, 2017 . – 160 с. : кол. іл.
До уваги юних читачів пропонується книжка відомого дитячого письменника Ю. Чеповецького про неймовірні та веселі пригоди мишенятка Мицика та його друга кота Кицика. Книга яскраво проілюстрована малюнками, розглянувши які посміхнеться і дитина, і дорослий. Видання доповнено цікавинками, віршами, лічилками, загадками і фокусами
Чеповецький Ю. Пригоди шахового солдата Пєшкіна. – Харків : Школа, 2016 . – 192 с. : іл.
На сторінках цієї книги юні читачі познайомляться з Кольком Пижиковим та його товаришем Петрусем Півничуком — завзятими гравцями в шахи — і всі разом спостерігатимуть за цікавим шаховим світом, у якому спалахують війни між двома ворожими арміями. У цьому світі є веселий чижик Пижик, що ніяк не навчиться літати, щебетуха Маша-Ромаша, хитрющий кіт Васько й підступний крутій павук Лапоніг. Та головним героєм подій виступає «геть оббритий, в атаках битий, перемогами знаменитий» шаховий солдат на прізвище Пєшкін.
Чеповецкий Е. Невероятные приключения Мякиша, Нетака и Непоседы. – Харьков : Школа, 2014 . – 176 с.: цв. ил.
Троица всемирно известных игрушечных мальчишек — Непоседа, Мякиш и Нетак — вместе с настоящим мальчиком Петей по фамилии Мамин-Папин отправляются на поиски невероятных приключений.
Чеповецкий, Е. Удивительное путешествие Мякиша, Нетака и Непоседы . – Харьков : Школа, 2013 . – 176 с. : ил.
Троица всемирно известных игрушечных мальчишек — Непоседа, Мякиш и Нетак — вместе с настоящим мальчиком Петей по фамилии Мамин-Папин отправляются на поиски невероятных приключений. Где они только не побывали! И на планете Большая Нетака, где все наоборот, и на очень умном Кибернетическом острове, и даже на Млечном пути.
Сашко Дерманський
Сашко Дерманський — чи не найталановитіший і найпопулярніший в Україні молодий дитячий письменник. Народився Сашко (Олександр Дерманський) на Київщині. Закінчив факультет української філології НПУ імені Михайла Драгоманова. 1999 року отримав диплом учителя української та зарубіжної мови й літератури. Відтоді викладає за фахом у Київському технікумі електронних приладів.
Літературний редактор дитячого журналу «Стежка».
Перші вірші для малечі опублікував 2001 року. З того часу було надруковано в періодичних дитячих виданнях чимало його віршів, оповідань та казок. Дещо виходило під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва.
Член Спілки письменників України.
Автор десяти дитячих повістей та казок, серед яких: «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або таємниця Смарагдової книги» та ін.
Дерманський С. Чудове Чудовисько. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016.- 271 с.
У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива...
Це друге — доповнене новими детективними розділами видання талановитого молодого українського письменника.
Для обережного читання (щоб не надірватися від сміху).
Дерманський С. День народження привида: казки. - К.: Фонтан казок, 2017. - 48 с., іл.
НА день народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди – і Зловісна Марта, і Гарнюня Гапуня, і Балухатий Блюм, і Рудий Зуб, і Май Онес, і навіть Зелепонь Квартальна… І в кожного буде своя історія – химерна, розбишацька, страшненька, повчальна, добра – і неодмінно весела! Адже ці цікавущі казки розказав для вас найвеселіший український дитячий письменник, справжній улюбленець малюків Сашко Дерманський. А намалювала їх в оригінальній техніці акварелі по тонкому шовку найрадісніша українська дитяча художниця Любка Франко.
А ще серед гостей-привидів буде хтось маленький, з голови до ніг загорнутий у простирадло, хто дуже любить смакувати ірисками. Цікаво, хто це?..
Усі ці книжки і багато інших можно знайти у нас.
Email: lib.fam.read@gmail.com
Website: http://belinskogo.kh.ua/
Location: Харьков. Проспект Людвига Свободы, 32 "А". Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukraine
Phone: 338-03-71